Rahumeelse sõdalase tee

Rahumeelse sõdalase tee

Raamat, mis muudab elusid

Dan Millman - Viimased eksemplarid!

Dan Millmani romaanist "Rahumeelse sõdalase tee" on saanud üks meie aja armastatumaid vaimseid saagasid. Seda sõprade ja mõttekaaslaste seas suust suhu levivat ning mitu miljonit eksemplari müüdud menuraamatut on tõlgitud rohkem kui kahekümnesse keelde ning see on inspireerinud igas vanuses inimesi üle kogu maailma.

Edule vaatamata painab üliõpilast ja olümpiakullast unistavat sportlast Dan Millmani tunne, et midagi on tema elust puudu. Ühel ööl painajalikest unenägudest ärgates satub ta ööpäevaringselt avatud bensiinijaama, kus kohtab vana meest nimega Sokrates. Sellest silmapilgust alates muutub noormehe elu alatiseks. Ekstsentrikust vana sõdalase juhtimisel ja tabamatu noore naise Joy lummuses alustab Dan ehedat ja kaasahaaravat vaimset teekonda valguse ja varjude, romantika ja müsteeriumide maailma. Rännak juhatab ta viimse vastasseisu poole, millel on vaid kaks võimalikku lõpplahendust – see kogemus kas vabastab või hävitab noormehe.

"Rahumeelse sõdalase tee" on südamlik ja humoorikas klassikaline lugu, mis äratab meis kõigis peituva rahumeelse sõdalase – selle osa meist, kes julgeb olla see, kes ta tõeliselt on. Arvutud lugejad on olnud liigutatud naeru ja pisarateni – isegi valgustushetkedeni –, kui on avastanud seda raamatut lugedes taas elu kõrgeima mõtte ja eesmärgi. Seigelge koos Daniga rahumeelse sõdalase teedel, mis juhivad teid välistest tingimustest sõltumatu sisemise vabaduse ning piiritu õnne juurde. Lugege seda erakordset ja paeluvat jutustust ühest unikaalsest vaimsest teekonnast, mis põhineb autori isiklikel kogemustel, ja avastage ise, miks see raamat elusid muudab.

Katkend raamatust

Nüüd mõjus kontor kaitsva kindlusena öö ja välismaailma eest, mis oli hakanud mu närve sööma nagu all-linna liiklusmüra. Mina sinna ei lähe. Veel mitu korda viipas Sokrates kutsuvalt pimedusest. Saatusele alistudes astusin viimaks õue.
Kui talle ettevaatlikult lähenesin, küsis ta: „Kuula, kas tunned seda?”
„Mida?”
„Kuula ja tunneta!”
Just siis lakkas vihmasadu ning tuul näis muutvat suunda. Imelik – soe tuul. „Kas sa mõtled tuult, Sokrates?”
„Jah, tuuli. Need muutuvad. Sinu jaoks tähendab see pöördepunkti. Ilmselt pole sa veel taibanud – ausalt öeldes ei mõistnud seda minagi –, kuid tänane öö tuleb sinu jaoks otsustav. Sa lahkusid, ent tulid tagasi. Ja nüüd muudavad tuuled suunda.” Sokrates heitis mulle kiire pilgu ja sammus siis tagasi kontorisse.
Järgnesin talle hoonesse ja vajusin tuttavale diivanile. Sokrates istus väga vaikselt pehmel pruunil toolil, pilk minule kinnitunud. Häälega, mis oli piisavalt läbitungiv, et seinu läbistada, kuid küllalt kerge ja muretu, et märtsituuled võinuks selle minema kanda, teatas ta järgmist: „Ma pean nüüd midagi tegema. Ära karda.”
Ta tõusis püsti. „Sokrates, sa ajad mulle hirmu nahka!” kogelesin vihaselt, tõmbudes diivaninurka, kui Sokrates saaki varitseva tiigrina mulle lähenes.
Sokrates kiikas korraks aknast välja, otsekui kontrollides, et keegi meid segama ei tule, kükitas siis minu ette maha ja ütles: „Dan, kas mäletad, kui rääkisin sulle: selleks et võiksid mõista, mida sõdalase tee üldse tähendab, tuleb meil muuta sinu teadvust?”
„Jah, kuid ma tõesti ei arva...”
„Ära karda,” kordas Sokrates. „Võid end lohutada Konfutsiuse sõnadega,” naeratas ta. „„Ainult ülimalt targad ja täielikud lollpead ei muutu.”” Seda öeldes sirutas ta oma käed välja ja asetas peopesad õrnalt, kuid otsustavalt mu oimukohtadele.
Alguses ei tundnud ma midagi – siis aga tajusin järsku oma pea keskel üha kasvavat survet. Kõigepealt oli see nagu vali surin, millele järgnes randa sööstvate lainte mühaga sarnanev heli. Siis kostus mu kõrvu paljude kellade kõla, mis tekitas tunde, nagu hakkaks mu pea kohe lõhkema. Ja seejärel nägin ma valgust, mille hiilgav eredus kutsus mu meeles esile otsekui plahvatuse. Midagi minu sees suri – see oli surmkindel – ning sündis midagi uut! Seejärel mattus kõik säravasse valgusesse...

Veel katkendeid:
www.valgusesaar.ee/rahumeelse_s6dalase_tee.htm

Hind: 21.44 EUR

Tekst www.valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )