Prajnaparamita. Mõõtmatu võimalustevald

Prajnaparamita. Mõõtmatu võimalustevald

Riina Grethiel

Prajnaparamita tähendab sanskriti keeles "ületavat mõistmist" või "ületavat tarkust", millega kaasneb tõe kogemuslik taipamine ehk eriline läbimurdekogemus, mis viib meid "teisele kaldale" ja vabastab egomaailma kannatustest. Filosoofilisel tasandil on prajnaparamita eelkõige tarkus, milleni jõutakse kõikide asjade ja nähtuste olemuslikku tühjust mõistes, kuid budistlikus mütoloogias on sellel tarkusel ka personifitseeritud kuju. Prajnaparamita ilmub kui kõikide Buddhade Ema, keda kujutatakse sageli kuldsena või kuldset valgust väljakiirgavana. Lääne traditsioonis vastab talle Sophia, jumalik tarkus, keda esoteerilistes õpetustes samuti sügavalt austatakse ja sageli ka personifitseeritakse. Prajnaparamitale häälestumine võimaldab meil astuda kõikidest kannatustest vabastavasse tarkuse ruumi, mis on iidne ja uus ühteaegu ning mis ilmub nii varjupaigana kui mõõtmatu inspiratsiooni ja uute teadmiste allikana, kust leiame vastused oma küsimustele.

Spetsiaalsel kvaliteetpaberil kõrgkvaliteetne kunstitrükk (väidetav tuhmumiskindlus klaasi all ca 110 aastat, lahtiselt ca 65 aastat). Pildid on signeeritud. Võimalik valida kolme erineva suuruse vahel. A4 formaadis kunstritrükk on tiražeerimata ning A3 ja A2 formaadis kunstitrükk tiražeeritud ehk piiratud koguses (tiraaž 50 tk)!

Hind:

NB! Hind: A4 (210 x 297 mm): 35.00 EUR/31.50 EUR
NB! Hind: A3 (297 x 420 mm): 77.00 EUR/69.30 EUR
NB! Hind: A2 (420 X 594 mm): 144.00 EUR/129.60 EUR
Tekst www.valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )