Läbilõikamine vaimsest materialismist

Läbilõikamine vaimsest materialismist

Chögyam Trungpa

Selles teoses, millest on saanud kaasaegse vaimsuse klassika, käsitleb Tiibeti meditatsioonimeister Chögyam Trungpa kõige levinumat lõksu, mille ohvriks võib langeda iga vaimsel teel kulgeja ning mida ta nimetab vaimseks materialismiks. Autor näitab, et on laialdaselt levinud inimlikuks kalduvuseks näha vaimsust "enesearengu" protsessina – see on impulss arendada ja täiustada oma ego, ehkki ego algupärane olemus on tühjus. "Probleem seisneb selles, et ego suudab kõik enda kasuks pöörata," ütles ta, "isegi vaimsuse." Chögyam Trungpa läbilõikavad ja kaastundlikud õpetused aitavad meil üles ärgata enesepettusest ning avavad meie ees palju säravama reaalsuse, pakkudes tõelist ja rõõmuküllast vabanemisteekonda, millega vältimatult kaasneb ka lahtilaskmine oma egokesksest minast ja selle täiustamise nimel töö rügamisest. See on sõnum, mis on peaaegu viiskümmend aastat kõnetanud õpilasi kõikjal üle kogu maailma ning mis mõjub ka tänapäeval uudse ja värskena.

"Vaimsel teel õigesti kulgemine on väga mitmetasandiline protsess – mitte midagi sellist, kuhu tasuks naiivselt pea ees sukelduda. Sellel teel on arvukalt eksiradasid, mis viivad moonutatud ja egokeskse versioonini vaimsusest. Nimelt võime ennast petta ja hakata uskuma, et areneme vaimselt, kuid selle asemel hoopis tugevdame vaimsete tehnikate abil oma ego ja enesekesksust. Seesugust põhimõttelist moonutust võib nimetada vaimseks materialismiks."

CHÖGYAM TRUNGPA (1940-1987) – meditatsioonimeister, paljude budismi ja meditatsiooni õpetust käsitlevate raamatute autor, õpetaja ja kunstnik – asutas Naropa Ülikooli, Šambhala treeningprogrammi ja rahvusvahelise meditatsioonikeskuste ühingu.

Hind: 19.95 EUR

Tekst www.valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )