Ürgilm, haldjad ja esivanemad - ETTETELLIMINE

Ürgilm, haldjad ja esivanemad - ETTETELLIMINE

Muistne tarkus eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes

Riina Grethiel Leppoja

Ettetellitav raamat ilmub orienteeruvalt 2018. aasta mais!

Minevikupärandi meenutamine ja lahtimõtestamine on juurte taastamise ja väe tagasivõitmise teekond. Kuigi meie pärandis säilinud tarkus on kodeeritud, ei jää see oma sügavuselt alla teiste traditsioonide kõrgvaimsetele õpetustele. Mitmed erilised sümbolid meie regilauludes ja muinaslugudes (Sinisirje lind, Kalaneitsi, Suur Tamm, kullaketrajad jne) varjavad endas ääretult võimast ja kõrgsageduslikku energiat, mida siin maal varasematel ajastutel üsna regulaarselt genereeriti.

Töö mustrite ja sümbolitega ning vahetu suhtlemine loodusega on olnud alati osa meie valgustunud esivanemate tarkusest. Neilt õppides võime omandada oskuse muuta oma keskkond puhtaks maaks, kus kohtame haldjaid, jumalusi ja Esivanemaid ning kus kõik olevused ilmuvad kaitsjate, nõuandjate ja abistajatena – kus linnud annavad nõu ning ussid edastavad tarkuse ja ravitsemise sõnu ning õpetavad pettekujutlustest vabanemist.

Paljud sümbolid meie vanemas pärandis on aga väga ehedal kujul ürgilmast ehk puhtast algolekust pärit ilmutused, mis esivanemate poolt mõne kunstilise väljendusvahendi abil jäädvustati. Need sümbolid on teetähised, mis on otsekui märkidena maha jäetud, et meil oleks võimalik leida tagasitee selle juurde, mida läänemeresoome kultuuriareaalis kunagi teati ja kogeti. Käesolevas raamatus ei käsitle me ainult visuaalseid mustreid, vaid ka sõnalisi kujundeid – mõistatuslikke sümboleid, mida kohtame muinaslugudes, nii eestlaste kui soomlaste eepostes ja muidugi ka regilauludes.

Kui õpime aru saama meie muistses pärandis peituvast sümbolite keelest, siis siseneme otsekui kullaketrajate poolt loodud hiilgusesse, mis on omane väga puhtale olemistasandile, millele need mõistatuslikud sümbolid viitavad. Et sümbolites peituvatest ja teadvust avardavatest õpetustest paremini aru saama õppida, tuleb meil avada oma meel, ületada tavamõtlemise piirangud ning puudutada tõelise reaalsuse tuld, mis põletab ära kõik ebavajaliku ning aitab meil taastada rahu, harmoonia ja terviklikkuse kogemuse.

Olles uurinud aastakümneid erinevate maade ja religioossete traditsioonide esoteerilisi õpetusi ning valgustumisele viivaid meetodeid, on saanud selgeks, et mitmed meie rahvalaulud ja geomeetrilised kirjad on katked väga mitmetasandilistest ja komplitseeritud meditatsiooniprotsessidest ning sarnanevad paljuski Indias, Hiinas ja Tiibetis tuntud jumaluse- või sümbolijooga praktikatele, mis võimaldavad esile kutsuda väga kõrgeid ja puhtaid teadvuseseisundeid.

Käesolevas raamatus vaatlemegi viise, kuidas Eesti muinaspärandisse jäetud jälgi hämmastavast informatsioonist, tuumjuhistest ja meditatsioonipraktikatest lahti kodeerida. Raamat põhineb Riina Grethieli eestiteemaliste seminaride salvestustel (2015-2017).

Raamat sisaldab illustratsioone ja pildimaterjale.

Uus!

Ettetellimishind: 15.11 EUR /14.33 EUR

Tekst www.valgusesaar.comArray ( [0] => Array ( [lng_id] => 0 [lng_ord] => 0 [short_name] => GLOB [lng_name] => Globaalne ) [1] => Array ( [lng_id] => 1 [lng_ord] => 0 [short_name] => EST [lng_name] => Eesti ) [2] => Array ( [lng_id] => 2 [lng_ord] => 0 [short_name] => ENG [lng_name] => Inglise ) )